Photo by: Inspiria (www.inspiria.pro)

🔸Utanecznione to warsztaty dla kobiet w każdym wieku, niepotrzebne jest żadne doświadczenia taneczne, by dołączyć – potrzebujesz tylko swoje ciało.

🔸To czas dedykowany kobietom, które tęsknią do siostrzanej intymnej atmosfery, i chcą podarować sobie niezapomniany czas z samą sobą.

🔸Natomiast jeśli masz już doświadczenie taneczne/ruchowe, na tych warsztatach możesz je pogłębić i zupełnie inny aspekt.

Czego możesz się spodziewać po tych warsztatach?

Otrzymasz kobiece otulenie, poczucie wspólnoty i wsparcia, nawet od kobiet które spotkasz pierwszy raz w życiu. Brzmi nierealnie? Jednak o tym mówiły wszystkie uczestniczki poprzedniej edycji warsztatu. Że nieoczekiwanie tego doświadczyły. Tancerki, joginki i te które na co dzień unikają ruchu.

“W przypadku każdej osoby uziemianie i poznawanie swojego ciała wymaga czasu, skupienia się na sobie i odpowiednich warunków zewnętrznych. Takiego procesu doświadczamy podczas zajęć, które mają swoją konkretną strukturę. Zaczynamy poprzez krąg i wprowadzenie do tematów, które będziemy poruszać. Struktura zajęć jest tak ułożona, aby delikatnie, ale zdecydowanie poprowadzić uczestniczki do połączenia ze swoim ciałem, do poczucia go i poznania swoich potrzeb na tu i teraz.

(frag. wywiadu Natalie dla SecondYou , pełny wywiad tutaj )

“Co jeśli: nie umiem tańczyć intuicyjnie?”

Natalie poprowadzi Cię przez improwizację, stopniowo, a dzięki konkretnemu zestawowi schematów będziesz mieć bazę do poczucia pewności w tym co robisz. Dostajesz na tacy propozycje sekwencji ruchowych oraz podpowiedzi i konkretne zaproszenia do możliwości ich eksploracji. Tak byś mogła w sobie znaleźć więcej tańca, niż się spodziewasz.

Poprzez sekwencje ruchowe, które powtarzamy wielokrotnie, wpuszczam różne koncepty ruchowe, symbolikę gestu. Tak, by poszerzyć repertuar ruchowy dla każdej uczestniczki, z którego może skorzystać. Następnie każda z kobiet może modyfikować ruch, sprawdzać jak poprzez niego może wyrazić swoją intencję – cieleśnie, namacalnie. Ruchy zaczynają przez nie przepływać. Każda z nich następnie sama dla siebie wypróbowuje to, czego w tym momencie potrzebuje. Na koniec zajęć tańczymy wspólną choreografię zbudowaną na sekwencjach wypracowanych podczas spotkania. Zajęcia mogą się także zakończyć rysunkiem intuicyjnym i zawsze całość podsumowujemy w kręgu.”

(frag. wywiadu Natalie dla SecondYou , pełny wywiad tutaj )
Photo by: Inspiria (www.inspiria.pro)

Po co choreografia i ta cała symbolika?

“Wciągam kobiety w sensualne opowieści z mojej wyobraźni inspirowane naturą, mitami różnych kultur, cyklicznością księżyca i etniczną muzyką. Dzięki temu pomagam odłączyć się od tej codziennej wersji nas samych, wzruszyć się samą sobą i zobaczyć w sobie boginię, wiedźmę, sensualną kreatorkę. 

U-tanecznione, bo taniec ma nas u-nieść, u-wznioślić nasze ciało, a jednocześnie nas w nim u-ziemić i pomóc nam je u-kochać. Soma i psyche to naczynia połączone. Ciało pamięta więcej, niż my świadomie. Dlatego warto mu dać czułość, uwagę, a jednocześnie poprzez wprowadzanie nowych wzorców ruchu budować też nowe jakości w swoim codziennym życiu. Choćby w patrzeniu na samą Siebie.” Natalie

Dlaczego to zajęcia tylko dla kobiet?

Jedną z ważniejszych kwestii dla Natalie jest wprowadzenie innej perspektywy na relacje kobiece – szczególnie w odniesieniu do kulturowego przyzwolenia na dobre sensualne samopoczucie we własnej skórze i wśród innych kobiet.

Photo by: Inspiria (www.inspiria.pro)
Photo by: Inspiria (www.inspiria.pro)

Czym jest kobiecość według autorki warsztatów? 

“Kobiecość jest dla mnie cyklicznością. To właśnie ten element odróżnia nas od męskości. Biologicznie mężczyźni nie doświadczą nigdy tak dużej skali zmian, jakie dzieją się na przestrzeni każdego cyklu u kobiety. U kobiet wszystko jest zmienne. To jest coś, od czego nie da się i w sumie nie warto uciekać. Żyjemy w ciele i jeżeli na co dzień nie żyjemy z nim w zgodzie, to zaczynamy być odcięte od tego, co faktycznie w nas się dzieje. (…) Jestem daleka od tego, by określać, że kobiecość jest przypisana do jakichś atrybutów zewnętrznych, bądź konkretnych zachowań czy wyglądu. Bo każda z nas jest inna. Każda ma inne potrzeby i w każdej fazie się to zmienia. Każdej jest bliżej do czegoś innego, do innego żywiołu. W moim odczuciu zewnętrzne atrybuty niewiele znaczą. Ale ważna jest dla mnie właśnie cykliczność, poprzez którą, wbrew pozorom, możemy być bliżej siebie”

(frag. wywiadu Natalie dla SecondYou , pełny wywiad tutaj )

Oto niektóre z opinii po warsztatach Utanecznione:

Zapisy na aktualne terminy warsztatów znajdziesz w zakładce WYDARZENIA

Możesz też poprosić o zorganizowanie prywatnych warsztatów dla grupki bliskich Ci kobiet np. z okazji urodzin, wieczoru panieńskiego. W idealnej przestrzeni BOHO Studio lub wybranym przez Ciebie miejscu.

Napisz bezpośrednio na maila do bohostudio.wroclaw@gmail.com


Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *