Boho Studio Wrocław

Kogo spotkasz w Boho? Poznajmy się!

Cześć, jestem taneczną siostrą Pocahontas – uwielbiam czuć wiatr we włosach i we wszystkim doszukuję się wzajemnych połączeń : )

A tak przyziemnie – jestem doświadczoną instruktorką tańca, pełną wyobraźni choreografką i trenerką motywującą mocno, ale zawsze pozytywnie i konstruktywnie. Z łatwością buduję atmosferę zaufania i z powodzeniem od lat wprowadzam osoby niezwiązane wcześniej z tańcem w to doświadczenie.

Mój zawód traktuję jako misję, bo wiem, że to w jaki sposób prowadzę zajęcia ma znaczenie dla Twojego samopoczucia.

Poprzez taniec wniosę w Twoje życie artystyczną magię, ale też możliwość połączenia się z tym co głębiej u Ciebie w ciele i umyśle.

Wciąż się rozwijam, wciąż się szkolę, nie siedzę w “jedynej słusznej technice”. Tak jak powiedziałam, mam naturę Pocahontas – patrzę na świat holistycznie : )

Moje dzisiejsze podejście jest pochodną osobistego doświadczenia. Jako nastolatka podczas intensywnych treningów akrobatyki doświadczyłam mobbingu typowej starej wschodniej szkoły: nieustanna krytyka, zawstydzanie i dociskanie na siłę… Na dziennych studiach tanecznych nauczyłam się traktować swoje ciało jak maszynę i konieczne zło. Powód – toksyczne podejście pedagogiczne i przestarzałe metody pracy nad techniką większości naszych prowadzących. Studia ukończyłam z wyróżnieniem, ale z poczuciem wypalenia.

Dlatego jako instruktor wybieram takie metody by móc, z radością i uwagą na drugiego człowieka, dzielić się moją pasją.

Rozdział “macierzyństwo”, który rozpoczęłam parę lat temu zmusił mnie do zweryfikowania od nowa mojej relacji z ciałem i własną emocjonalnością, a stricte fizycznie – z budowaniem własnej sprawności na nowo.

Szkoliłam się u najlepszych trenerów metod stretchingu i wzmacniania, by zbudować swoją mobilność na nowych solidnych fundamentach. Jednocześnie wróciłam do metod świadomej pracy z ciałem, zaczęłam zgłębiać terapeutyczną rolę tańca, zainteresowałam się metodą Lowena, medytacją. Aktualnie jestem w trakcie rocznego szkolenia z Języka Ruchu LBMS u Agnieszki Sokołowskiej i Karen Studd.

Dzięki tym doświadczeniom, kiedy uczę tańca czy prowadzę trening wzmacniający/rozciągający – pamiętam, że jesteśmy złożonymi istotami – każdy potrzebuje innych metod motywacji, ma różną relację z ciałem, stosunek do siebie.  

Bardzo przyziemnie: jestem wieloletnią uczestniczką międzynarodowych festiwali tańca współczesnego i pokrewnych technik ruchowych. Dyplom zawodowego tancerza zdobyłam w 2014 (AHE Łódź), Licencję instruktora tańca mam od 2011. Prowadziłam zajęcia, warsztaty oraz stałe grupy taneczne dla bardzo szerokiego przedziału wiekowego uczestników: od 3+ do najstarszej uczestniczki 90 lat. 

Cześć. Mam na imię Martyna. Ukończyłam studia magisterskie na wydziale Fizjoterapii, ale zostałam pełnoetatową nauczycielką jogi. Kurs instruktorski, akredytowany przez Yoga Alliance (RYT200) odbyłam w Indiach w 2016 roku. Od tego czasu prowadzę zajęcia stacjonarnie oraz online. Nie trzymam się jednej tradycyjnej ścieżki jogi, a swoje zajęcia określiłabym jako joga funkcjonalna, z dużą dawką aktualnej wiedzy na temat anatomii, biomechaniki i zrównoważonego treningu. Poza jogą inspirują mnie takie formy ruchu jak Animal flow, elementy tańca współczesnego czy kalisteniki. Cały czas poszerzam swoją wiedzę na szkoleniach, ale to praca z ludźmi uczy mnie najwięcej.

Moje autorskie projekty to Deep Flow Yoga, czyli zajęcia do muzyki elektronicznej down tempo, z DJ i bębnami na żywo, oraz Sail With Yoga – rejsy z jogą po Mazurach. 

Moim głównym celem jest tworzenie społeczności, w której każdy bez względu na wiek, płeć czy sprawność fizyczną, będzie się czuł dobrze i swobodnie. 

Poza jogą uwielbiam góry o każdej porze roku, snowboard, zimną wodę w Bałtyku, muzykę elektroniczną i grunge lat 90-tych.

Jestem kobietą, mamą Mieszka i pasjonatką wszelkich form ruchu. Od dzieciństwa blisko mi było do ruchu. Przez ponad 12 lat był to taniec, a potem zaczęłam eksplorować multum innych możliwości – jogę, pole dance, kalistenikę, crossfit, kickboxing, kettlebell, bieganie czy animal flow. Uwielbiam czuć połączenie ze swoim ciałem. Bardzo też doceniam spokój głowy, który wraz z nim przychodzi. I najlepiej jeśli to wszystko dzieje się w naturze!

Od dłuższego czasu eksploruję prostotę jogi. Nie dążę już za wszelką cenę do trudnych, wyszukanych asan. Joga to dla mnie piękna lekcja odpuszczania, skupienia i uważności! Pojawienie się Mieszka uczy mnie nieustannie przepływu w swoich planach. Mogę stanąć na macie z najdoskonalej ułożoną sesją jogi, która przestaje mieć znaczenie wobec jego potrzeby bliskości i przytulenia. I wtedy do tego planu dołącza życie, radość, śmiech. A czasem trochę kreatywności, jeśli jego potrzeby łączę z moimi.

Na dzień dzisiejszy najchętniej czerpię z obserwacji mojego niespełna półtorarocznego syna Mieszka. Jest niesamowity w spontanicznym i intuicyjnym ruchu, do którego sama teraz wracam z radością. Formalnie posiadam certyfikaty nauczycielskie Hatha/Vinyasa jogi (5Elements) oraz jogi dla osób ze szczególnymi potrzebami (Special Yoga). Jestem w trakcie kursów jogi dla kobiet w ciąży i animal flow.

Taniec pasjonował mnie od dziecka. Moje serce 14 lat temu skradł dancehall, którego kulturę poznawałam na licznych warsztatach oraz w trakcie pobytu na Jamajce. 

Od tego czasu zgłębiam szeroko rozumianą wiedzę o ciele i ruchu. Jestem magistrą wychowania fizycznego, instruktorką tańca z 8 letnim stażem, pilatesu i pływania. 

Eksploruję ruch poprzez movement, jogę i taniec intuicyjny. Odkrywam również terapeutyczną stronę ruchu.

 Ukończyłam Akademię Choreoterapii i Arteterapii u Anny Glińskiej-Lachowicz, brałam udział w autorskich warsztatach kontakt improwizacji z elementami podejścia terapeutycznego u Marty Garbowskiej, a obecnie jestem w trakcie szkolenia – Taniec i terapia Gestalt w oparciu o metodę Anny Halprin Life/Art Process. 

Moją intencją w pracy z ludźmi jest tworzenie przestrzeni do ekspresji, bliskości i czucia siebie.

Filip @konarkowski_move

Cześć! Mam na imię Filip. Jestem zawodowym tancerzem, pedagogiem tańca oraz certyfikowanym nauczycielem jogi posiadającym akredytację Yoga Alliance RYT 200.


Na moich zajęciach najważniejsza jest dla mnie energia tworzona poprzez relacje, a priorytetem czerpanie z lekcji przyjemności i radości.

Moją misją jest kierowanie ludzi do pracy z ciałem w świadomy sposób. Nie naciskam na efekty, pokazuje za to jak piękną ścieżką jest proces.

Taniec i joga to są praktyki, które towarzyszą mojej codzienności już od wielu lat. Korzystając ze swojego doświadczenia w zakresie tańca współczesnego, syntezuję te dwie ścieżki tworząc warsztat DanceYoga. Skupiam się na różnych jakościach ruchów zaczerpniętych z technik improwizacyjnych, które wplatam w praktykę asan i elementów tańca współczesnego.

Przez ostatnie kilka lat podróżowałem i zdobywałem wiedzę w zakresie różnych technik ruchowych m.in w Stanach Zjednoczonych. Tam uczyłem się pilatesu, technik modern i
tańca współczesnego w studiach w Chicago i Nowym Jorku.
Odbyłem kurs RYT200 w zakresie Vinyasa Jogi oraz Ashtanga Vinyasa Jogi w Astanga Yoga Studio w Warszawie, prowadzonym przez Ewę Jaros i Kamilę Apryas.
W mojej karierze zdobyłem także doświadczenie jako profesjonalny tancerz na scenach teatrów w Łodzi i Kielcach. Jako pedagog tańca, regularnie pracuję zarówno z osobami
dorosłymi, jak i młodzieżą. Na zajęciach uczę również podstaw pilatesu, który był elementem mojej edukacji na studiach wyższych w Łodzi na Akademii Humanistyczno Ekonomicznej na Wydziale Artystycznym, kierunek Taniec, specjalności tancerz – choreograf.

Prywatnie uwielbiam długie spacery, szczególnie wieczorem. Jestem zafascynowany energią wody, która inspiruje mnie i znajduję przy niej spokój oraz ukojenie.
Przyziemnie…jestem uzależniony od masła orzechowego i serialu ‘’Przyjaciele’’.