Boho Studio Wrocław

Tu zapiszesz się na kursy i warsztaty

By dokonać zapisu, na konkretne wydarzenie, kliknij: “Dowiedz się więcej”. Następnie zjedź kursorem w dół strony – wybierz przycisk “Zarezerwuj wydarzenie”. Wybierz ile chcesz biletów (na dole strony). To wszystko!
Kolejne kroki to wpisanie danych i płatność. Zakupione bilety sprawdzisz na swoim Kokpicie (prawy górny róg strony).

Rozpoczynamy 5 marca! Skierowany do osób, które nigdy nie próbowały jogi lub czują, że pomimo doświadczenia brak im odpowiedniej techniki i kontroli ruchu, a joga nie przynosi widocznego progresu w ciele.

To 3 miesięczny kurs skierowany dla:

– tych, którzy nigdy nie praktykowali jogi i poszukują dla siebie odpowiedniej formy ruchu, z którym zostaną na dłużej

– tych którzy mają doświadczenie, ale chcą uporządkować swoją wiedzę i poszerzyć o głębsze spojrzenia na ruch i świadomość ciała

– także dla instruktorów jogi, którzy chcą poznać metodykę nauczania od podstaw i przejść tę drogę jeszcze raz od początku 

Program zajęć jest ułożony tak, aby dać uczestnikom wiedzę na temat bezpiecznego i efektywnego praktykowania jogi. Zrozumienia po co są poszczególne elementy i jaką niosą ze sobą wartości. Pozycje i sekwencje będą miały intensywność narastającą, zaczniemy od najprostszych rzeczy, stopniowo kierując naszymi ciałami w stronę intensywniejszej pracy.

Kurs jako kontynuacja kursu opisanego powyżej. Zaczynamy 6 lutego! By wziąć udział konieczne jest uczestnictwo w kursie podstawowym lub w minimum 5 zajęciach Jogi Intro. Zapisy w zakładce WYDARZENIA. Dokładny opis znajdziesz w AKTUALNOŚCIACH.

To zamknięte cykle 5 spotkań (każde po półtorej godziny), których celem będzie artystyczny  projekt taneczny podsumowany video opowieścią – rolką.

Kursy dostępne w dwóch poziomach, zapisy co 2 miesiące w zakładce WYDARZENIA. (dokładniejsze opisy i opinie znajdziesz w AKTUALNOŚCIACH) 

Jeden cykl to jeden główny temat. Część zajęć będzie na naukę z góry narzuconej tematycznej choreo i techniki tańca współczesnego, część na indywidualne poszukiwania ruchowo-emocjonalne na dany temat, część na pracę w grupie nad materiałem powstałym podczas prowadzonych improwizacji.

Wszystko w spokojnym tempie i bezpiecznej kameralnej atmosferze.

Będziemy pracować nad wyrazem artystycznym i emocjonalnym poprzez ruch, gest, taniec, bo głównym celem tego projektu jest poczucie współtworzenia całym sobą tego co tańczymy.

Przedostatnie spotkanie będzie dedykowane opracowaniu materiału do nagrywek (praca z kamerą, ustawienia, stylizacja*). Ostatnie spotkanie na nagrywki. W zamyśle chcemy by powstało krótkie artystyczne wideo podsumowujące naszą pracę i eksplorację.

To warsztaty dla kobiet w każdym wieku, niepotrzebne jest żadne doświadczenia taneczne, by dołączyć – potrzebujesz tylko swoje  ciało. To czas dedykowany tym, którzy tęsknią do siostrzanej intymnej atmosfery.

Zapisy w zakładce WYDARZENIA.

“U-tanecznione”, bo taniec ma nas u-nieść, u-wznioślić nasze ciało, a jednocześnie nas w nim u-ziemić i pomóc nam je u-kochać.

Będzie zawsze czas na osadzenie się w ciele, danie mu należytej uwagi, budowanie świadomej relacji z nim. Poprowadzę Cię przez wybrane ćwiczenia pogłębiające świadomość ciała, będzie wzmacnianie i rozluźnianie w ciągłym ruchu. Poprowadzę Cię także w improwizacji, w której to intuicja poprowadzi ruch. Nauczę Cię w przyjazny sposób podstaw techniki tańca, czerpiąc z baletu, modern i współczesnego, ale i podstaw latino, czy tańców etnicznych, tak byś miała narzędzia do śmielszego wyrażania się w choreografii i improwizacji. Będziemy uczyli się prostej choreografii.

Warsztaty będą tematycznie pod daną fazę księżyca/porę roku byśmy mogły pracować z różnymi jakościami ruchu, które przełożą się potem na życie codzienne. Będziemy szukać w tańcu odniesień do archetypów boginii i wiedźm, matek i kochanek, damy sobie pozwolenie na patos w gestach, dramę w ruchu, ale i lekką radość czy ekspresyjną sensualność. Różnorodność i zmienność jak w cyklach kobiecych.

Znajdziemy też przestrzeń na medytację i dialog w kręgu, a także na intuicyjne rysowanie.

Soma i psyche to naczynia połączone. Ciało pamięta więcej, niż my świadomie. Dlatego warto mu dać czułość, uwagę, a jednocześnie poprzez wprowadzanie nowych wzorców ruchu budować też nowe jakości w swoim codziennym życiu.

To ogniste zajęcia dla tych co chcą popracować nad elastycznością ciała, postawą. Będziemy ćwiczyć siłę, elastyczność, gibkość podczas prostych sekwencji.

Na grupie OPEN nie potrzebujesz mieć żadnego doświadczenia taneczno ruchowego.

Ale uwaga to nie są zajęcia dla chcących “przebębnić” godzinkę i jakkolwiek się poruszać 😉 Tu liczy się jakość. Jako instruktorka będę dbać o szczegóły wykonywania poszczególnych ćwiczeń, świadome przeprowadzanie ruchu, ale i o momenty puszczenia we flow. Dodatkowym plusem jest zmienność sekwencji, nie będziesz się nudzić i poćwiczysz koordynację ruchową. Gwarantuję, że oprócz tego po jakimś czasie uczestniczenia w zajęciach, będziesz mieć o wiele lepszą świadomość ciała w ruchu, zakresy. Łączę elementy najnowszej techniki wzmacniania, stretchingu, podstaw tańca (klasyka, współczesny, praca bioder) i podstaw jogi.

W grupie zmotywujesz się by zrobić więcej, niż się po sobie spodziewasz, odczujesz pozytywny wycisk, a wszystko przy soczystej muzyce i atmosferze bez nadęcia. Ćwiczymy na boso i na matach, wykorzystujemy podstawowe figury jogowe, podstawy tańca modern. Ty będziesz tańczyć, a Twoje ciało w między czasie dostanie dawkę endorfin, wzmocni się i uelastyczni 🙂

ZAPISY – ZAKŁADKA GRAFIK

To zajęcia dla tych co chcą wyzwania! Uwaga! Ponieważ potrzebne jest solidne rozgrzanie i dobra baza techniczna – uczestnictwo w PRO możliwe tylko po solidnej rozgrzewce na poprzednich zajęciach DanceYoga OPEN, które są konieczne do dalszych kombinacji na drugiej godzinie. Na PRO będziemy pracować nad aktywnymi zakresami w szpagatach, gięciach oraz wzmocniać się i wprawiać w figurach odwróconych. Będą wyzwania łączące w ruchu trudniejsze figury ze świata jogi, tańca współczesnego, floorworku i movementu – czyli połowa zajęć będzie poza matą. To zajęcia dla tych którzy wiedzą, że aby osiągnąć pewne efekty potrzebna jest systematyczność i czas oraz zadbanie o dobre ustawienie i wzmocnienie ciała.

Dancehall to uliczny styl tańca powstały na na karaibskiej wyspie – Jamajce pod koniec lat 70. Na zajęciach będziemy zgłębiać damską część dancehall’u, która ma wiele odsłon: od delikatnej i powolnej po agresywną i dynamiczną. Nie zabraknie pracy nad techniką (skupioną mocno na ruchach bioder), nauki kroków, rutyn i choreografii, dzięki którym będziemy odkrywać siebie i swoją kobiecość oraz przede wszystkim zabawy tańcem. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia z tańcem. Zajęcia dostosowuję pod poziom uczestniczek.

Grupa dla tych co chcą pogłębić swoje taneczne doświadczenie o występy sceniczne. Zapraszam osoby, które miały już doświadczenie taneczne w technikach takich jak współczesny, jazz, modern, choreo, floorwork czy klasyka (balet), ale także praktykujących co najmniej parę lat jogę lub akrobatykę. Oprócz pracy nad choreografią, ważnym aspektem będzie dla nas poszerzanie wyrazu scenicznego, ekspresji poprzez ruch i gest. Będziemy poprzez różne narzędzia improwizacji ruchowej zgłębiać wybrane tematy, szukać i odkrywać symbolikę ruchów. Oprócz etiud choreograficznych będziemy pracować nad spektaklem teatru tańca.

Grupa będzie wystawiać swoje działania podczas różnych przeglądów i konkursów o tej tematyce, jak również prezentować się na występach lokalnych.

Powstała w tamtym sezonie (X’2022)- ma już na koncie dwa razy 1. miejsce na Gold Contest (edycje 2022 i 2023)) za etiude choreograficzną oraz prestiżowe wyróżnienie spektakl na Konkursie podczas XIII Ogólnopolskiego Spotkania Tanecznego Reakcje w Bełchatowie 2022. 

 

WAŻNE! By należeć do grupy obligujesz się uczestniczyć w zajęciach Dance Joga OPEN i PRO, oraz w dodatkowych próbach co najmniej 2 razy w miesiącu. Dołączyć do grupy można tylko po Nowym Roku lub deklarując chęć nadrobienia materiału choreograficznego na zajęciach indywidualnych z choreografem.