Boho Studio Wrocław

To zajęcia ruchowe, których celem jest zarówno jogowe rozciągnięcie, jak i wzmocnienie mięśni. To spotkania dla tych, którzy chcą stopniowo i z uważnością budować siłę i mobilność swojego ciała. Jednocześnie będziemy korzystać z elementów Animal Flow, które wprowadzą więcej zabawy i swobody do naszej praktyki. Nie musisz mieć doświadczenia ani w jodze, ani w Animal Flow. Razem odkryjemy oba te światy!
Dancehall to uliczny styl tańca powstały na na karaibskiej wyspie – Jamajce pod koniec lat 70. Na zajęciach będziemy zgłębiać damską część dancehall’u, która ma wiele odsłon: od delikatnej i powolnej po agresywną i dynamiczną. Nie zabraknie pracy nad techniką (skupioną mocno na ruchach bioder), nauki kroków, rutyn i choreografii, dzięki którym będziemy odkrywać siebie i swoją kobiecość oraz przede wszystkim zabawy tańcem. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia z tańcem. Zajęcia dostosowuję pod poziom uczestniczek.

To ogniste zajęcia dla tych co chcą popracować nad elastycznością ciała, postawą. Będziemy ćwiczyć siłę, elastyczność, gibkość podczas prostych sekwencji.

Na grupie OPEN nie potrzebujesz mieć żadnego doświadczenia taneczno ruchowego.

Ale uwaga to nie są zajęcia dla chcących “przebębnić” godzinkę i jakkolwiek się poruszać 😉 Tu liczy się jakość. Jako instruktorka będę dbać o szczegóły wykonywania poszczególnych ćwiczeń, świadome przeprowadzanie ruchu, ale i o momenty puszczenia we flow. Dodatkowym plusem jest zmienność sekwencji, nie będziesz się nudzić i poćwiczysz koordynację ruchową. Gwarantuję, że oprócz tego po jakimś czasie uczestniczenia w zajęciach, będziesz mieć o wiele lepszą świadomość ciała w ruchu, zakresy. Łączę elementy najnowszej techniki wzmacniania, stretchingu, podstaw tańca (klasyka, współczesny, praca bioder) i podstaw jogi.

W grupie zmotywujesz się by zrobić więcej, niż się po sobie spodziewasz, odczujesz pozytywny wycisk, a wszystko przy soczystej muzyce i atmosferze bez nadęcia. Ćwiczymy na boso i na matach, wykorzystujemy podstawowe figury jogowe, podstawy tańca modern. Ty będziesz tańczyć, a Twoje ciało w między czasie dostanie dawkę endorfin, wzmocni się i uelastyczni 🙂

Poziom PRO dla tych co chcą popracować nad techniką i elastycznością ciała, szczególnie aktywnymi zakresami w szpagatach, gięciach oraz wzmocnić się i ustawić do figur odwróconych. o zajęcia dla tych którzy chcą wyzwania, ale bezpiecznego dla ciała. Którzy wiedzą, że aby osiągnąć pewne efekty potrzebna jest systematyczność i czas oraz zadbanie o dobre ustawienie i wzmocnienie ciała. Posługujemy się różnymi technikami stretchingu aktywnego i pasywnego, pracy w parach, pracy z oddechem.

Skierowany do osób, które nigdy nie próbowały jogi lub czują, że pomimo doświadczenia brak im odpowiedniej techniki i kontroli ruchu, a joga nie przynosi widocznego progresu w ciele. Kurs składa się z 4 modułów, które wprowadzą Cię bezpiecznie w praktykę jogi. Moduły będą powtarzane w tej tygodniowej sekwencji do końca roku – 12 tygodni.

Dobre efekty będzie miało zarówno powtarzanie modułów jak i skorzystanie jednorazowo z pełnego cyklu 4 spotkań i przejście do grupy średniozaawansowanej. Nie trzeba zaczynać od początku, ale na pewno będzie łatwiej w kolejności.

Cykle zaczną się: 6 października, 3 listopada i 1 grudnia. Zrobienie 3 cykli pozwoli utrwalić wiedzę i za każdym razem znaleźć coś nowego dla siebie.

OPIS MODUŁÓW:

1) INTRO: – technika oddychania (wstęp do PRANAYAMY), – ułożenie ciała w podstawowych pozycjach, – praca rąk i nadgarstków, – utrzymywanie prawidłowej postawy ciała, – praca mięśni brzucha.

2) POZYCJE STOJĄCE + VINYASA – praca nóg i pośladków w jodze, – ugruntowanie i równowaga, – pierwsze sekwencje, – SKALOWANIE – jak dostosować tempo i poziom do swoich umiejętności.

3) POZYCJE SKRĘTNE – aktywna praca ciała, – szczegóły zaangażowania całego ciała, DETAL

4) WYGIĘCIA – dodatkowe wzmocnienie mięśni głębokich, – bezpieczeństwo przy wygięciach w tył, – funkcjonalność jogi, zamiast nadmiernego rozciągania mięśni

Jeśli brakuje Ci progresu na zajęciach jogi – ta grupa jest dla Ciebie.
Grupa zaczyna na poziomie średniozaawansowanym w formie VINYASA JOGI – dopiero po Nowym Roku przejdziemy w technikę wykonania trudniejszych pozycji.

Dla osób, które znają podstawowe pozycje jogi i nie mają przeciwwskazań do nauki pozycji odwróconych i balansujących. Na każdych zajęciach jest inna #peakpose – czyli pozycja do której zmierza cała sekwencja, przygotowując ciało do jej wykonania.

Zajęcia odpowiednie również dla instruktorów jogi oraz osób, które przymierzają się do kursu.

Nie bój się spróbować, jeśli zajęcia okażą się za trudne, można przejść do grupy open godzinę wcześniej *w miarę dostępności miejsc.

Zajęcia dla osób, które już uczęszczały do mnie na zajęcia lub mają duże doświadczenie z zajęciami z jogi.

Potrzebujesz pozytywnego bodźca, by działać dalej z dobrym nastawieniem i poczuciem zaopiekowania? Te zajęcia to praktyka obudzenia i rozluźnienia ciała, idealna, gdy chcesz delikatnie obudzić się do nadchodzącego dnia i w uważności zadbać o siebie. Warto dać sobie powody, by dobrze przejść przez resztę tygodnia. Praktyka zawiera ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia energetyczne (qi-gong/chińskie praktyki ruchowe) mobilizacyjne, a także ćwiczenia rozciągające bazujące na yin jodze. Yin joga to łagodna i statyczna forma praktyki, idealna dla osób które potrzebują wyciszenia umysłu oraz głębokiego zrelaksowania ciała. To joga powięziowa, charakteryzuje się długim pozostawaniem w pozycji (3-5-10 minut), aby dać szansę powięzi na dogłębne rozciągnięcie się. Na zajęciach uczymy się odpuszczać napięcia, relaksować ciało, uspokajać umysł i pozwalać sobie głęboko odpocząć. Zwiększamy świadomość ciała i czucia nie tylko przez pozycje jogi, ale także przez automasaż i akupresurę.

 

Spotkania jogowe dla kobiet w ciąży mają z jednej strony pomóc delikatnie uelastycznić i wzmocnić ciało, które przygotowuje się do wydania na świat małego człowieka, a z drugiej strony – dążą do zaprzyjaźnienia się ze swoim ciałem, wyczucia go i odpowiadania na jego subtelny język.

To delikatna i uważna joga, na którą zapraszam zarówno wytrawne joginki, jak i kobiety zaczynające przygodę z jogą. Będzie kobieco, z uważnością i skupieniem na sobie.

Jeśli nurtują Cię jakieś kwestie związane z tymi zajęciami – zajrzyj do odpowiedniej kategori na stronie FAQ.

Zajęcia dla mam z dziećmi – czego się spodziewać?

Joga dla mam z maluchami to czas dla mamy, żeby zadbała o swoje często zmęczone ciało, a dla malucha – czas spotkania z innymi dziećmi i swobodnej zabawy. Praktyka ma pozwolić rozciągnąć i wzmocnić ciało, choć z dbałością o spokojny, przyjemny i uważny ruch. Dużą uwagę przywiązuję do relaksu i odpoczynku w takiej przestrzeni, jakiej pozwalają nam maluchy.

Zajęcia dostosowane są do potrzeb i możliwości kobiet.

 Spokojna praktyka, z dłuższymi czasami w pozycjach, praca nad rozciągnięciem włókien tkanki łącznej – szczególnie powięzi. Równoważąca praktykę jogi dynamiczną (YANG) – zaraz po lub jako oddzielna praktyka. Idealna również jako uzupełnienie treningów siłowych i wytrzymałościowych. Wyciszająca. Dająca wytchnienie przy przemęczonym i przebodźcowanym układzie nerwowym. Przy relaksacyjnej muzyce. Nie wymaga wcześniejszego doświadczenia na jodze.

Joga w stylu VINYASA – czyli płynne zmiany pozycji w różnych, kreatywnych sekwencjach. Wzmacniająca mięśnie głębokie, mięśnie obręczy barkowej i ramiona, nogi i pośladki. Dbająca o uelastycznienie mięśni. Uczy kontroli ciała, poprawia równowagę i koordynację. Przygotowuje ciało do bardziej zaawansowanych asan, ale ich nie zawiera. Ilość powtórzeń, tempo i wariant, możesz dostosować do swoich możliwości. Zajęcia odpowiednie zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Sekwencje i płynny ruch przypadną też do gustu tancerzom.

 

To zajęcia dla kobiet w każdym wieku, niepotrzebne jest żadne doświadczenia taneczne, by dołączyć – potrzebujesz tylko swoje kochane ciało. To zajęcia dedykowane tym, którym daleko jest do klimatu głośnych zajęć na siłowniach, a bliżej do siostrzanej intymnej atmosfery.

“U-tanecznione”, bo taniec ma nas u-nieść, u-wznioślić nasze ciało, a jednocześnie nas w nim u-ziemić i pomóc nam je u-kochać. Będzie zawsze czas na osadzenie się w ciele, danie mu należytej uwagi, budowanie świadomej relacji z nim.

Poprowadzę Cię przez wybrane ćwiczenia pogłębiające świadomość ciała, będzie wzmacnianie i rozluźnianie w ciągłym ruchu. Poprowadzę Cię także w improwizacji, w której to intuicja poprowadzi ruch. Nauczę Cię w przyjazny sposób podstaw techniki tańca, czerpiąc z baletu, modern i współczesnego, ale i podstaw latino, czy tańców etnicznych, tak byś miała narzędzia do śmielszego wyrażania się w choreografii i improwizacji. Na każdych zajęciach będziemy uczyli się prostej choreografii.

Co tydzień zajęcia będą układane tematycznie pod daną fazę księżyca, byśmy mogły pracować z różnymi jakościami ruchu, które przełożą się potem na życie codzienne. Będziemy szukać w tańcu odniesień do archetypów boginii i wiedźm, matek i kochanek, damy sobie pozwolenie na patos w gestach, dramę w ruchu, ale i lekką radość czy ekspresyjną sensualność. Różnorodność i zmienność jak w cyklach kobiecych.

Znajdziemy też przestrzeń na medytację i dialog w kręgu, a także na intuicyjne rysowanie.

Soma i psyche to naczynia połączone. Ciało pamięta więcej, niż my świadomie. Dlatego warto mu dać czułość, uwagę, a jednocześnie poprzez wprowadzanie nowych wzorców ruchu budować też nowe jakości w swoim codziennym życiu.

OPEN

Struktura zajęć będzie się opierała o krótkie sekwencje budujące technikę tańca współczesnego. Czerpać będziemy oczywiście z podstaw tańca klasycznego, neoklasyki oraz bar au sol, jednak wszystko będziemy uzupełniać i przełamywać pracą m.in.: z ciężarem ciała, ze zmienną dynamiką i ukierunkowaniem ruchu, z impulsami inicjującymi ruch, z podłogą (floorwork), z wychodzeniem poza pion, z różnymi jakościami ruchu oraz wyobraźnią. Technika taneczna będzie wprowadzana dokładnie pod krótką choreografię na danych zajęciach, wszystko w wolnym, dokładnym tempie, nie musisz mieć żadnego doświadczenia.

Naszym założeniem będzie ćwiczenie koordynacji, motoryki, skoczności, zakresów ruchu, rytmiczności i techniki ruchu, by uzyskać jak najbardziej rozmaite możliwości w tańcu współczesnym.

 

Średniozaawansowany

Zajęcia głównie dla osób które już miały do czynienia z jakąś techniką tańca lub ruchu i chcą pogłębić swoja przygodę. Struktura zajęć będzie się opierała o krótkie sekwencje na technikę tańca współczesnego przygotowujące do krótkiej choreografii. Spocimy się mocno – to na pewno 🙂 Będzie żwawe tempo i wiele wyzwań ruchowych opartych na pozycjach odwróconych, skokach czy basic soft akrobatics – nudzić się nie będziemy. Będzie pozytywnie, ale intensywnie! Czerpać będziemy oczywiście z podstaw tańca klasycznego, neoklasyki oraz bar au sol, jednak wszystko będziemy uzupełniać i przełamywać pracą m.in.: z ciężarem ciała, ze zmienną dynamiką i ukierunkowaniem ruchu, z impulsami inicjującymi ruch, z podłogą (floorwork), z wychodzeniem poza pion, z różnymi jakościami ruchu oraz wyobraźnią.

 

Grupa dla tych co chcą pogłębić swoje taneczne doświadczenie o występy sceniczne. Zapraszam osoby, które miały już doświadczenie taneczne w technikach takich jak współczesny, jazz, modern, choreo, floorwork czy klasyka (balet), ale także praktykujących co najmniej parę lat jogę lub akrobatykę.

W nowym sezonie po wakacjach czekajcie na zmiany związane z funkcjonowaniem grupy.

WAŻNE! By należeć do grupy obligujesz się do uczestniczyć w zajęciach Condition Flow (pon) oraz Współczesny Średniozaawansowany (śr), po których bezpośrednio mamy godzinną próbę. To oznacza, że Grupa spotyka się w poniedziałki i środy w godzinach 19:40-21:50, razem ponad 4h w tygodniu!

Oprócz pracy nad choreografią, ważnym aspektem będzie dla nas poszerzanie wyrazu scenicznego, ekspresji poprzez ruch i gest. Będziemy poprzez różne narzędzia improwizacji ruchowej zgłębiać wybrane tematy, szukać i odkrywać symbolikę ruchów. Oprócz etiud choreograficznych będziemy pracować nad spektaklem teatru tańca.

Będziemy wystawiać swoje działania podczas różnych przeglądów i konkursów o tej tematyce, jak również prezentować się na występach lokalnych.

Grupa powstała w tamtym sezonie (październik 2022) i ma już na koncie 1. miejsce na Gold Contest (2022) za choreografię i swój spektakl oraz prestiżowe wyróżnienie za niego na Konkursie podczas XIII Ogólnopolskiego Spotkania Tanecznego Reakcje w Bełchatowie 2022.